Jump to content

HE vs AP

• Please log in to reply
107 replies to this topic

CuficekCZ #1 Posted 13 March 2015 - 10:10 AM

Seaman

• Beta Tester

• 8
Potřeboval bych poradit co je lepší používat za granáty. 

Zipo_JP #2 Posted 13 March 2015 - 10:12 AM

Seaman

• Weekend Tester

• 4

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/7038-novacci-otazky-odpovedi/

https://www.youtube.com/watch?v=4VV0G0yQYe0

Edited by Zipo_JP, 13 March 2015 - 10:13 AM.

MadDogCz #3 Posted 13 March 2015 - 12:02 PM

Seaman

• Beta Tester

• 34

Já to hraju tak, že na začátku HE, dokud nezačně hořet, pak AP. Hodně lidí při prvních plamenech sáhne po opravách a pak jim chybí na poškozené moduly. Obzvlášť kormidlo a pohon zabolí. :-)

Bonus za požár u CV je také to, že nemohou vysílat letadla. Nevím od jakého rozsahu požáru a jestli to funguje i nyní, ale mně se to několikrát stalo.

von_chom #4 Posted 13 March 2015 - 12:16 PM

Lieutenant

• Alpha Tester

• 2,460

View PostMadDogCz, on 13 March 2015 - 12:02 PM, said:

Já to hraju tak, že na začátku HE, dokud nezačně hořet, pak AP. Hodně lidí při prvních plamenech sáhne po opravách a pak jim chybí na poškozené moduly. Obzvlášť kormidlo a pohon zabolí. :-)

Bonus za požár u CV je také to, že nemohou vysílat letadla. Nevím od jakého rozsahu požáru a jestli to funguje i nyní, ale mně se to několikrát stalo.

jakekoliv horeni zabranuje vypustit letadla
The Wargaming.net ID account will give you instant access to all of Wargaming’s products and enable the sharing of in-game Gold and Free Experience points.
In addition, the Unified Premium Account will allow users to benefit from premium features across all of Wargaming’s titles

maccinn #5 Posted 13 March 2015 - 12:45 PM

Able Seaman

• Beta Tester

• 81
Já jsem slyšel, že AP je účinné jen když prostřelí, ale střela zůstane uvnitř. Pokud je cíl příliš tence pancéřovaný AP proletí skrz, aniž by ho vážně poškodilo. Takže podle této informace používám AP na pancéřované cíle, nebo i na ty lehké pokud střílím skrz příď nebo záď. A HEčka ve všech ostatních případech.

Schorai #6 Posted 13 March 2015 - 01:03 PM

Seaman

• Beta Tester

• 24
Z toho, co vím, tak AP by se měly používat nablízko (střela pod velkým úhlem blížícím se 90° do boku) a na maximální vzdálenost (kdy střely padají kolmo na palubu) a HE na vzdálenosti něco mezi a lehce obrněné cíle (DD) na vzdálenosti všechny. Opravte mne, pokud se mýlím, nejsem si tímto 100% jistý.

von_chom #7 Posted 13 March 2015 - 01:28 PM

Lieutenant

• Alpha Tester

• 2,460

View PostSchorai, on 13 March 2015 - 01:03 PM, said:

a na maximální vzdálenost (kdy střely padají kolmo na palubu) 

presne naopak AP udela nejvesti paseku kdyz prostreli co nejvic pancire, strepiny z tohoto prurazu delaji vetsinu skody.

HE ma vybusnou naloz, tzn kdyz s ni flaknes do pancire, tak ho jen poskrabes, ale kdyz proleti necim mene pancerovanym dovnitr tak je nestesti na svete.

tzn na delsi vzdalenosti strilet HE skoro bez vyjimek

The Wargaming.net ID account will give you instant access to all of Wargaming’s products and enable the sharing of in-game Gold and Free Experience points.
In addition, the Unified Premium Account will allow users to benefit from premium features across all of Wargaming’s titles

Kapka #8 Posted 13 March 2015 - 01:47 PM

Petty Officer

• Beta Tester

• 338

A  ja jsi vzdy myslel ze pokud je cil pancerovany(dostatecne) HE naboje zpusobi minimalni poskozeni. AP naboje pokud neprorazi tak pusoby nulove poskozeni. Pokud prorazi pusobi vetsinou fatalni poskozeni diky tomu ze vybuchnou uvnitr tedy ucinek vybuchu se zvetsuje. Nejvetsi problem je hodnota pruraznosti naboju pro jednotlivou vyzbroj jednotlich lodi vs efektivni hodnota pancire lode na kterou se utoci. 

V realu se AP munici stili prave na dalku protoze strely dopadaji na palubu pod vyhodnym uhlem a muze dojit k jejímu prorazeni a tim padem padu náboje do cítlive částí lode pod čáru ponoru kde mají lode umístěne citlivé části vybavení. Pokud strílis na blizko z boku tedy skoro horizontalne muzes v podstate zasahnout jen nadstavbu kde jediny dulezity system lode je veleni a rizeni palby coz nepovede k jejímu potopeni.

HE - lehce pancerovane cile, niceni sekundarnich zbrani na BB, cíle ktere vase AP nedokazi prorazit

AP - pancerovane cíle jaka koliv vzdalenost pokud maji dostatecnou penetraci.

Edited by Kapka, 13 March 2015 - 01:56 PM.

29 % Main battery hit,  9 air kill per battle for Amagi

Amagi = BattleCruiser = CC, http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_battlecruisers  ! ! !

Schorai #9 Posted 13 March 2015 - 01:57 PM

Seaman

• Beta Tester

• 24
Ach tak. A jak to funguje, když AP dopadne pod nějakým šíleným úhlem? Bounce?

Kapka #10 Posted 13 March 2015 - 02:00 PM

Petty Officer

• Beta Tester

• 338

View PostSchorai, on 13 March 2015 - 01:57 PM, said:

Ach tak. A jak to funguje, když AP dopadne pod nějakým šíleným úhlem? Bounce?

Fyzika funguje porad stejne. Takze proc te to prekvapuje ? Kdyby to nefungovalo tak by se ten pancir na ty lode, tanky, auta, letadla proste nedaval.

Edited by Kapka, 13 March 2015 - 02:01 PM.

Amagi = BattleCruiser = CC, http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_battlecruisers  ! ! !

Schorai #11 Posted 13 March 2015 - 02:11 PM

Seaman

• Beta Tester

• 24

View PostKapka, on 13 March 2015 - 02:00 PM, said:

Fyzika funguje porad stejne. Takze proc te to prekvapuje ? Kdyby to nefungovalo tak by se ten pancir na ty lode, tanky, auta, letadla proste nedaval.

Vím jak funguje fyzika, ale nevím, jak funguje v této hře, takže si laskavě nech ty komentáře pro sebe, nemáš-li co říci k tématu...

Zpátky k tématu: Z logiky AP munice mi taky není moc jasné, proč někdy dá za litr (asi full pen dmg) a někdy za 50. Dokážu si to vysvětlit pouze nějakým poškozením pro útěchu.

Lukinn123 #12 Posted 13 March 2015 - 02:12 PM

Seaman

• Beta Tester

• 41
Já momentálně jedu japonskou řadu bitevní lodí. právě ted jsem u bitevní lodi jménem Kongo (5 tier) a používám pouze APčka, S malým štěstím když nepřítele trefím do citadely a nebo do prostřed lodě, tak mu uberu i 30 000 damage. Nevím jak to je u ostatních tříd, ale za mě u bitevních lodí AP (pokud chcete nepřítele zapálit tak samozřejmě HE)

Lukinn123 #13 Posted 13 March 2015 - 02:14 PM

Seaman

• Beta Tester

• 41

View PostSchorai, on 13 March 2015 - 02:11 PM, said:

Vím jak funguje fyzika, ale nevím, jak funguje v této hře, takže si laskavě nech ty komentáře pro sebe, nemáš-li co říci k tématu...

Zpátky k tématu: Z logiky AP munice mi taky není moc jasné, proč někdy dá za litr (asi full pen dmg) a někdy za 50. Dokážu si to vysvětlit pouze nějakým poškozením pro útěchu.

Ubraná damage se počítá podle toho, kam si nepřítele trefil. Když ho trefíš do méně důležité části lodě, může to být těch 50 HP, když ho zase trefíš do prostředku lodi nebo do citadely, kde jsou zase věci důležité, tak mu můžeš s klidem ubrat i 5 000 HP s HE, 3x tolik s AP

Edited by Lukinn123, 13 March 2015 - 02:16 PM.

maccinn #14 Posted 13 March 2015 - 02:16 PM

Able Seaman

• Beta Tester

• 81

Ještě se mi nestalo aby se AP odrazilo od pancíře, pravda, někdy udělá jen směšnou dmg, ale pořád nějakou udělá. Předpokládám, že když dám za 50 má to představovat odraz střely a pokud za 1000 asi jsem probil. A zásahy zhruba za 200-300 přičítám jak v tutoriálu píší over-penetration.

Lukinn123 #15 Posted 13 March 2015 - 02:22 PM

Seaman

• Beta Tester

• 41
dle mého, jediná třída která by něco nemusela probít jsou torpédoborci (samozřejmě děli). Ti mi neubírají skoro vůbec nic, ovšem, když dojde na torpéda, tak si chvilkami připadám jak na minovém poli. Obzvlášť s těmi bitevními loděmi.

Kapka #16 Posted 13 March 2015 - 02:28 PM

Petty Officer

• Beta Tester

• 338
Tak vzdy zalezi na situaci ale dela jsou vetsinou pouzitelna proti stejne tride lodi nebo proti nizsim tierum. I kdyz ani to vzdy neplati. Pokud mas torpeda melo by byt tvym cilem jich vyuzit ve tvuj prospech. Prestrelovani nadelsi vzdalenost z tezsí kategorii lode nikdy neprinasí pro lehci dobre vyhlidky.

Lukinn123 #17 Posted 13 March 2015 - 02:41 PM

Seaman

• Beta Tester

• 41
Pokud má nepřítel torpéda, a ty zrovna bitevní lod, tak ano, to je asi v prospěch toho torpédoborce :teethhappy:. Ale i to někdy nemusí platit :) Když je to třeba zrovna nějaký nováček, nebo zkrátka někdo kdo za tu třídu neumí hrát, a třeba v případě torpédoborce se nebude umět vyhýbat nepřátelským ranám, tak to zrovna asi v jeho prospěch nebude :) Tady jde zkrátka o to, aby mu ta třída, kterou si on vybral, dobře pasovala, a hlavně také to aby za tu třídu uměl hrát. A také někdy uměl číst dobré rady o WG :B Třeba u těch bitevních lodí, když na tebe někdo pošle torpéda, tak je dobré nasměrovat proti torpédům příd. Tak se jim nejlépe vyhneš. Neříkám že všem. To se mi taky často nestává že bych se vyhnul všem torpédům. Ale kdyby jich to do mě nasekalo víc, tak by mě také mohli potopit :angry:

Schorai #18 Posted 13 March 2015 - 03:33 PM

Seaman

• Beta Tester

• 24

Ony i ty torpéda fungují nějak zvláštně. V poslední bitvě vypálil (vypustil?) salvu čtyř torpéd, ale poněkud šupácky jsem si předměřil. Jedno odplulo hodně jiném, ale tři zbylé zasáhly jakýsi polomrtvý CA do zhruba posledních pěti metrů na zádi. Čekal jsem, že se bude poroučet ke dnu, ale místo toho obdržel jen nějaké komické poškození (a oheň) a vesele mě odstřelil, než uhořel a potopil se taky. Do té doby jsem viděl všechna torpéda dát masivní poškození ať zasáhla loď kolmo do boku nebo čelně do přídě.

Doufám, že se někde brzy objeví nějaký popis herní mechaniky, neb v této fázi jsem silně zmaten.

HavranRyc #19 Posted 13 March 2015 - 04:36 PM

Chief Petty Officer

• Beta Tester

• 402

Mě dycky u torpéd zarazí že jak se dostanou na hranici dojezdu, tak jako by narazí do zdi. 

Z plné rychlosti najednou zmizí.

Působí to hrozně nerealisticky...

tixyk #20 Posted 13 March 2015 - 06:31 PM

Seaman

• Beta Tester

• 16

a neni to jedno hraci mi udeluji do citadely za 10k hp i na 20km....nechapu jak jim treba 5 strel leti do jednoho bodu a me to leta vsude mozne....

uz me to zacina rozcilovat jak kazdou bitku dostanu 3/4 hp jednou salvou:(

Edited by tixyk, 13 March 2015 - 06:34 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users